E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis
Anasayfa

IV. TÜRK DÜNYASI ÜNİVERSİTELİ GENÇLER YAZ OKULU BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR.

Değerli Öğrenciler;

2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti olan Kazakistan’ın Türkistan şehrinde Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi, “IV. Türk Dünyası Üniversiteli Gençler Yaz Okulu” düzenleyecektir.

Yaz Okulu; 18 Haziran 2018 – 15 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. 

Üniversite, bu programı tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Türkistan şehrindeki çağımızın bütün imkanlarının sunulduğu merkez kampüste gerçekleştiriyor. Bu program, Türk Dünyasının pek çok bölgesinden gelecek gençlere Türkçe, Kazakça, Özbekçe ve Rusça derslerinin yanında, değişik ülkelerden gelecek değerli hocaların vereceği Tarih, Kültür, Türkoloji vb. seminerlere katılma imkanı da sunuyor.

Düzenlenecek Yaz Okulu’na Sosyal, Beşeri ve Siyasal Bilimler Alanında Eğitim alan Lisans 1. Sınıf, 2 Sınıf ve 3. Sınıf öğrencileri başarı, not ortalaması vs. şart aranmadan başvurabilir.

-          Türk Dili ve Edebiyatı

-          Tarih

-          Hukuk

-          Sosyoloji

-          Siyasal

-          Uluslararası İlişkiler

-          Dil Bilim

-          İlahiyat

-          Siyaset Bilim

-          Filoloji

-          Felsefe vb. alanlarda okumakta olan tüm öğrenciler başvuru yapabilirler.

*** Gidecek öğrencilerimiz Çimkent’te karşılanacaktır. Ders, gezi, şehirlerarası nakliye, barınma, yeme içme vb. bütün masraflar Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesince karşılanacaktır.

(Not: Uçak Biletlerini öğrencilerimizin kendileri almaları gerekmektedir. Sadece Atlasjet Havayolları’nın hizmet verdiği uçuşla İstanbul’dan Çimkent’e geçecekler.)

Türkiye ve diğer ülkelerden gelen öğrenciler bölgeyi ve birbirini tanıma; istediği dil ve lehçede pratik yapma imkanı bulacaklardır. Programa katılmak isteyen arkadaşlarımızın ekteki formu doldurmaları gerekmektedir.

-- Başvuru Formu için lütfen tıklayınız…

 

 Son başvuru tarihi: 30 Mart 2018'dir. Formda bulunan gerekli bilgiler doldurulduktan sonra mevlana@odu.edu.tr adresine mail atabilir, ofisimize elden teslim edebilir veya fakülteniz aracılığı ile tarafımıza gönderebilirsiniz. 

İlgili yazı için tıklayınız...

Ayrıntılı Bilgi, Soru, Öneri ve Görüşleriniz için U. İ. B. Mevlana Kurum Koordinatörlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.

Tel: 0 452 234 50 10

Dahili1: 6165 –Dahili2: 6164

e-posta: mevlana@odu.edu.tr

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı